WINTER LEAGUE

SESSION II SCHEDULE
--------------------------

REVISED  February 12, 2013**

**All Saturday(2-9) games cancelled due to Storm Nemo have been rescheduled. Once league schedules are posted, we will address any conflicts on an individual basis.

SATURDAY
------------------------------

 

BU9

1.  Kings Park Crush

2. Happauge Hurricanes

3. Commack Cobras

4. Northport United

5. Juventus

6. Northport Liverpool

7. Dix Hills Arrows

8. Sachem Gold Wolves

9. West Islip

10. HBC Explosion

TIME

1/26

2/2

2/9

2/16

2/23

3/2

3/9
3/16
3/23**
8:00 am
4 v 5
6 v 9
5 v 9
   
8:40 am
2 v 9
7 v 9
1 v 7
 
9:20 am
1 v 2
1 v 10
7 v 10
3 v 10
1 v 4
 
 
   
10:00 am
6 v 7
   
10:40 am
1 v 3
CAN
3 v 8
2 v 10
1 v 6
 
5 v 7
11:20 am
 
 
12:00 pm
3 v 4
CAN
 
3 v 6
12:45 pm
4 v 7
CAN
2 v 5
4 v 9
 
4 v 10
1:30 pm
5 v 6
8 v 10
CAN
2 v 3
2 v 7
 
2 v 8
2:10 pm
8 v 9
CAN
4 v 8
5 v 8
 
1 v 9
                   
3:00 pm              
3 v 5
 
3:45 pm              
6 v 8
 
4:30 pm              
6 v 10
 

 

 

GU9

1.  Stonybrook Fire

2. Lake Grove Bulls

3. Oyster Bay Explosion

4. West Islip BLUE

5. West Islip WHITE

6. HBC Diamonds

TIME

1/26

2/2

2/9

2/16

2/23

3/2

3/9
3/16
3/23**
8:00 am            
2 v 4
   
8:40 am
3 v 6
 
9:20 am
1 v 3
CAN
1 v 5
2 v 4
 
 
10:40 am
3 v 6
 
11:20 am
1 v 5
 
12:00 pm
5 v 6
1 v 2
4 v 5
 
12:45 pm
2 v 3
3 v 5
2 v 5
 
1:30 pm
4 v 6
3 v 4
 
2:10 pm
1 v 6
 
 
 
10:30 am
2 v 5
 
11:15 am
3 v 5
 
12:00 pm
2 v 6
 
12:45 pm
1 v 3
 
1:30 pm
4 v 6
 
2:15 pm              
1 v 4
 

 

 

GU11

1.Commack Sparks

2. Hauppauge Blue Crush

3. Commack Rockets

4. Centereach Blue Fin  

5. HBC Cougars                

TIME

1/26

2/2

2/9

2/16

2/23

3/2

3/9
3/23**
9:20 am
   
 
   
10:40 am
1 v 3
 
11:20 am
3 v 4
CAN
2 v 3
1 v 3
3 v 4
3 v 5
3 v 5
12:00 pm
 
1 v 5
2 v 5
12:45 pm
 
1:30 pm
 
2:10 pm
2 v 5
 
4 v 5
2:50 pm
2 v 4
1 v 2
CAN
2 v 4
1 v 2
1 v 4
3:30 pm                
4:15 pm            
1 v 4
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BU11

1. Academy

2. Oyster Bay All Stars

3. Stonybrook Werder

4. Sachem Bulls

5. HBC Barcelona

6. Oyster Bay Crew

TIME

1/26

2/2

2/9

2/16

2/22

Friday

2/23

3/2

3/9
3/23**
2:10 pm
 
2:50 pm
4 v 5
2 v 5
 
3:30 pm
2 v 3
2 v 4
CAN
3 v 4
3 v 6
2 v 3
3 v 6
2 v 5
4:15 pm
4 v 5
3 v 6
CAN
5 v 6
2 v 4
4 v 5
4 v 6
5:00 pm
2 v 6
3 v 5
 
                   
7:20 pm        
2 v 6
       

 

 

BU12

1. Brentwood I

2. Brentwood II

3. Elwood Strikers

4. Oyster Bay Rapids

5. Northport Jaguars

6. HBC Blackhawks

TIME

1/26

2/2

2/9

2/16

2/23

3/2

3/9
3/16**
5:00 pm
1 v 3
2 v 5
3 v 4
5:40 pm
4 v 5
1 v 5
2 v 4
3 v 6
1 v 6
6:20 pm
1 v 3
2 v 3
5 v 6
4 v 6
2 v 5
7:15 pm
4 v 6
CAN
3 v 5
1 v 6
 
7:55 pm
CAN
1 v 4
2 v 3
 
8:35 pm
CAN
2 v 6
4 v 5
 

 

 

 

 

GU14

1. HBC Appache
2. HBC Galaxy
3. HBC Angels
4. Mt Sinai Broncos
5. Commack Sting
6. Oyster Bay Pearls

TIME

1/26

2/2

2/9

2/16

2/22

Friday

2/23

3/2

3/9
3/16**
5:00 pm    
CAN
1 v 5
     
2 v 3
 
5:40 pm    
CAN
3 v 5
     
5 v 1
 
6:20 pm    
CAN
4 v 6
 
2 v 4
 
7:00 pm
5 v 6
     
3 v 4
2 v 6
 
2 v 6
7:40 pm
4 v 5
2 v 4
     
1 v 6
5 v 6
 
1 v 4
8:15 pm
3 v 4
3 v 6
     
2 v 5
1 v 4
 
2 v 3
                   
                   
6:00 pm        
1 v 3
       
6:40 pm        
2 v 5
       

 

 

SUNDAY
----------------------------

 

BU8

1. Academy

2. Elwood Enforcers

3. Northport Galaxy

4. VOB Green

5. West Islip BLUE

6. Northort Red Bulls

7. West Islip WHITE

8 Oyster Bay Spartans

TIME

1/27

2/3

2/10

2/17

2/24

3/3
3/10

3/15

Friday

9:00 am
4 v 6
 
9:45 am
3 v 7
 
10:30 am
 
11:15 am
2 v 6
2 v 8
3 v 8
2 v 7
 
12:00 pm
7 v 8
4 v 7
6 v 7
4 v 5
6 v 8
 
12:45 pm
4 v 5
3 v 6
3 v 5
2 v 6
5 v 6
4 v 8
 
1:30 pm
5 v 2
7 v 8
3 v 5
 
2:15 pm
4 v 8
 
3:00 pm
2 v 3
 
3:45 pm                
4:30 pm                
                 
5:15 pm              
3 v 4
6:00 pm              
2 v 8
6:40 pm              
5 v 7
7:20 pm              
1 v 7

 

GU8

1. Commack Crushers

2. Commack Crush

3. West Islip Lions

4. Northport Breakers

5. Elwood Allstars

6. HBC Hornets

7. Commack Gold

TIME

1/27

2/3

2/10

2/17

2/24

3/3
3/10
3/17
9:00 am
1 v 4
1 v 3
7 v 6
2 v 1
4 v 5
1 v 2
1 v 2
9:45 am
2 v 3
2 v 6
5 v 7
5 v 4
3 v 6
7 v 6
1 v 2

10:30 am

5 v 7
3 v 7
4 v  5

11:15 am

4 v 5
4 v 3
4 v 6
12:00 pm
6 v 7
2 v 1
3 v 5
12:45 pm
6 v 7
1:30 pm              
3 v 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

GU10

1. Dolphins

2. Northport Twisters

3. Stonybrook Red Devils

4. Happauge Blue Warriors

5. Sachem Spartans

6. Kings Park Dragons

7. East Islip Cheetahs

8. Oyster Bay Lady Owls

9. Northport Vanquishers

TIME

1/27

2/3

2/10

2/17

2/24

3/3
3/10
3/17

10:30 am

1 v 8
5 v 8
6 v 8
9 v 8
3 v 8

11:15 am

5 v 6
12:00 pm
12:45 pm
 
1:30 pm
3 v 7
 
2:15 pm
3 v 5
1 v 3
5 v 9
7 v 9
2 v 3
3:00 pm
2 v 6
2 v 7
3 v 9
5 v 7
2 v 5
1 v 4
3 v 4
3:45 pm
7 v 9
4 v 9
1 v 6
2 v 4
4 v 8
4 v 7
4 v 6
2 v 8
4:30 pm
6 v 9
2 v 1
7 v 8
5:15 pm
1 v 5
6 v 7
6:00 pm
1 v 9
6:45 pm                

 

BU10

1. South Huntington United

2. Sachem BLACK

3. Elwood Wolves

4. Elwood Lobos

5. HBC Evolution

TIME

1/27

2/3

2/10

2/17

2/24

2/26

Tuesday

3/3
3/10

3/12

Tuesday

12:45 pm
2 v 4
 
1:30 pm
1 v 3
3 v 5
1 v 4
 
2:15 pm
1 v 5
5 v 4
 
3:00 pm
 
3:45 pm
 
4:30 pm
1 v 2
1 v 3
2 v 3
5:15 pm
3 v 2
 
2 v 5
1 v 4
6:00 pm
 
4 v 2
5 v 2
6:45 pm              
5 v 3
 
                   
7:00 pm          
1 v 5
   
4 v 5
7:40 pm          
   
8:00 pm          
     

 

 

 

RETURN TO MAIN PROGRAM PAGE

 

 

 

905 Jericho Turnpike, Smithtown, New York 11757
Tel: 631-864-3088 | Fax: 631-864-3086
www.isasoccer.com
info@isasoccer.com